Belka
Niedziela, 21 Kwietnia 2019   imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Coraz mniej azbestu

Data publikacji: 2017-09-25, Data modyfikacji: 2017-09-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin informuje, że dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz zaangażowaniu mieszkańców w 2017 roku  z terenu gminy usunięto 37,685 ton materiałów zawierających niebezpieczny dla zdrowia i życia azbest. Akcja strzelińskiego magistratu spotkała się z życzliwym przyjęciem mieszkańców, dlatego ma być kontynuowana  również w 2018 r. Jest to jednak uzależnione od pozyskania dofinansowania z WFOŚiGW.  W 2017 roku  z gminnego programu usuwania azbestu skorzystało 20 właścicieli nieruchomości zlokalizowanych na terenach miasta i gminy Strzelin. Realizacja przedsięwzięcia kosztowała 20 349,90 tys. zł, a dotacja z WFOŚiGW wyniosła 85 procent (17 297,42 zł) całkowitej wartości zadania.   Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin Dorota Pawnuk

Pełna treść wiadomości na: strzelin.pl/Aktualnosci/Coraz-mniej-azbestu.html
UM Strzelin, Źródło artykułu: strzelin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
strzeliński

Powiat strzeliński - powiat z siedzibą w Strzelinie, w województwie dolnośląskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Strzelin, Wiązów, Borów, Kondratowice, Przeworno.

Dojazd zapewni autostrada A4, droga krajowa 39 i drogi wojewódzkie: 346, 378, 385, 395, 396, 401 oraz 403.

Gdy już się tu znajdziemy, zainteresujmy się Wzgórzami Strzelińskimi. Ich obszar to wspaniałe miejsce na rowerowe i piesze wycieczki. Wystartować można także w biegu na orientacje pośród tych wzniesień sięgających niespełna 400 m n.p.m. i będących fragmentem Przedgórza Sudeckiego. Wśród zabytków powiatu dominują wiejskie kościółki, dworki i pałace.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola