Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dożynki Gminy Strzelin 2014

 
W niedzielę, 7 września w naszym mieście odbyły się dożynki gminne. Gminne święto plonów powróciło do Strzelina po kilku latach przerwy, a comeback okazał się bardzo udany. Uroczystości rozpoczęły się od tradycyjnej, uroczystej mszy w kościele pw. Podwyższenia Krzyża św. Na zakończenie nabożeństwa poświęcono nowy sztandar Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej. Prezes DIR Leszek Grala uroczyście przekazał sztandar szefowi Rady Powiatowej DIR Powiatu Strzelińskiego Edwardowi Traczowi. Tradycyjny dożynkowy obrzęd rozpoczęła starościna Helena Sioła z Karszowa. Przedstawiciele władz podzielili się z innymi uczestnikami święta chlebem i jabłkami. Kolejnym punktem w programie było uhonorowanie osób szczególnie zasłużonych dla rozwoju rolnictwa i terenów wiejskich. Odznaczenia Dolnośląskiej Izby Rolniczej oraz Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek Rolniczych i Organizacji Rolniczych wręczyli szefowie tych dwóch instytucji – Leszek Grala i Eugeniusz Chrzan. Część oficjalną zakończyło nagrodzenie rolnika, który z powodzeniem reprezentował gminę Strzelin w konkursie KRUS-u pn. „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Atrakcyjną nagrodę rzeczową - ekspress do kawy - odebrał z rąk Doroty Pawnuk mieszkaniec Karszowa – Tomasz Sioła. Obrzęd dożynkowy przedstawiło Koło Gospodyń Wiejskich z Gościęcic, wspomagane przez wiązowskiego muzyka Zbigniewa Korpowskiego. Bogatą część artystyczną rozpoczęła grupa „Dwa Księżyce” z Księżyc. Na scenie pojawił się wybitny polski aktor i komik Cezary Pazura. Jego znakomity występ rozbawił do łez wielu widzów. Wielkim powodzeniem cieszył się świetny koncert legendarnego zespołu „Wawele”. Po jego zakończeniu członkowie grupy długo rozdawali autografy. Później na scenie pojawił się kabaret EWG, a emocjonujący wieczór zakończył występ zespołu Dance Project. Nieodłącznym elementem każdego gminnego święta plonów jest konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Tradycji stało się zadość również i w tym roku, a komisja konkursowa wyróżniła wszystkie sołectwa, które przygotowały piękne wieńce. Finansowe nagrody przypadły w udziale sołectwom – Karszów, Trześnia, Pławna, Dębniki, Nowolesie, Żeleźnik. Atrakcyjne stoiska z plonami i przetworami przygotowały w tym roku trzy strzelińskie rodzinne ogrody działkowe.

 


Gmina Strzelin
 
Data pliku video: 2014-11-27, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
strzeliński

Powiat strzeliński - powiat z siedzibą w Strzelinie, w województwie dolnośląskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Strzelin, Wiązów, Borów, Kondratowice, Przeworno.

Dojazd zapewni autostrada A4, droga krajowa 39 i drogi wojewódzkie: 346, 378, 385, 395, 396, 401 oraz 403.

Gdy już się tu znajdziemy, zainteresujmy się Wzgórzami Strzelińskimi. Ich obszar to wspaniałe miejsce na rowerowe i piesze wycieczki. Wystartować można także w biegu na orientacje pośród tych wzniesień sięgających niespełna 400 m n.p.m. i będących fragmentem Przedgórza Sudeckiego. Wśród zabytków powiatu dominują wiejskie kościółki, dworki i pałace.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola