Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nie chcesz azbestu, złóż wniosek

Data publikacji: 2017-10-27, Data modyfikacji: 2017-10-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin Dorota Pawnuk, zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Strzelin, zainteresowanych usunięciem azbestu ze swoich nieruchomości do składania wniosków w tej sprawie. Wnioski o usunięcie azbestu należy składać w terminie do 31.12.2017 r. w pokoju nr 20 w Biurze obsługi interesanta. We wniosku proszę podać: - adres nieruchomości, - imię i nazwisko właściciela, - telefon kontaktowy, - ilość azbestu (w m2 lub sztuki) - sposób zagospodarowania, czy składowany, czy umieszczony na dachu, elewacji. - określenie na jakim budynku znajduje się azbest, czy  mieszkalny, czy gospodarczy W 2018 roku Gmina Strzelin zamierza ubiegać się o dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu na usunięcie odpadów zawierających azbest . Dofinansowanie nie będzie obejmowało przedsięwzięć związanych z zakupem i montażem nowego pokrycia dachowego, jak i również wykonania dokumentacji technicznej. Więcej informacji można uzyskać w pokoju nr 41 oraz pod telefonem 71 39 21 971 wew. 115. Jednocześnie informuję, że w przypadku usunięcia azbestu z budynków gospodarczych u rolnika, wykonana usługa będzie pomocą de minimis. W związku z tym, proszę o złożenie stosownego oświadczenia w tym zakresie (czy wnioskodawca jest producentem rolny i czy przedmiotowe budynki wykorzystywane są do produkcji rolnej). Ponadto osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, ubiegające się o usuniecie azbestu z budynku, w którym jest wykonywana działalność, także podlegają przepisom o pomocy de minimis. Po wykonaniu usługi wszyscy beneficjenci pomocy de minimis, zobowiązani będą do złożenia dokumentów niezbędnych do udzielenia pomocy.    

Pełna treść wiadomości na: strzelin.pl/Aktualnosci/Nie-chcesz-azbestu-zloz-wniosek.html
UM Strzelin, Źródło artykułu: strzelin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
strzeliński

Powiat strzeliński - powiat z siedzibą w Strzelinie, w województwie dolnośląskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Strzelin, Wiązów, Borów, Kondratowice, Przeworno.

Dojazd zapewni autostrada A4, droga krajowa 39 i drogi wojewódzkie: 346, 378, 385, 395, 396, 401 oraz 403.

Gdy już się tu znajdziemy, zainteresujmy się Wzgórzami Strzelińskimi. Ich obszar to wspaniałe miejsce na rowerowe i piesze wycieczki. Wystartować można także w biegu na orientacje pośród tych wzniesień sięgających niespełna 400 m n.p.m. i będących fragmentem Przedgórza Sudeckiego. Wśród zabytków powiatu dominują wiejskie kościółki, dworki i pałace.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola