Belka
Wtorek, 23 Kwietnia 2019   imieniny: Jerzy, Wojciech
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Projekt "Zielona Ławeczka"

Data publikacji: 2018-03-15, Data modyfikacji: 2018-03-16
A A AWydrukDrukuj  
 
Fundacja Banku Ochrony Środowiska po raz kolejny ma przyjemność zaprosić mieszkańców do udziału w ogólnopolskim projekcie grantowym „Zielona Ławeczka". Już od 5 lat zazieleniamy polskie miasta, pomagając mieszkańcom w tworzeniu dostępnych dla wszystkich osiedlowych ogrodów, w których można przysiąść, odpocząć, spotkać się z sąsiadami. Co ważne, ogrody tworzone są z inicjatywy samych mieszkańców, według ich pomysłów i ich własnymi rękami.To w znacznej mierze dzięki zaangażowaniu samorządów udało nam się w zeszłych latach wspomóc mieszkańców Gdańska, Częstochowy, Piły czy Bytomia oraz wielu innych miast, w stworzeniu pięknych mini-ogrodów na swoich podwórkach. Mamy więc nadzieję, że także i w tym roku wspólnie przyczynimy się do zrealizowania ich pomysłów. KILKA SŁÓW 0 PROJEKCIE Wcześniejsze edycje „Zielonej Ławeczki" cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem społecznym i medialnym. Przeznaczyliśmy łącznie 75 tys.zł na rewitalizacje zaniedbanych lub niezagospodarowanych zakątków na polskich osiedlach. Dzięki temu powstało 65 osiedlowych mini ogrodów. Wszystkie stanowią chlubę mieszkańców, którzy pielęgnują je, starają się upiększać oraz rozwijać. Społeczności sąsiedzkie coraz częściej chcą być odpowiedzialne za otoczenie, w którym żyją. Zależy im na czystej, ładnej i zdrowej okolicy. Zakładają osiedlowe ogródki warzywne i szklarnie, zaczynają dbać o skwery i place zabaw, sadzą drzewa, angażują się w budżety obywatelskie. Projekt „Zielona ławeczka" zachęca do podjęcia kolejnych działań.W naszym projekcie biorą udział kilkuosobowe zespoły sąsiedzkie. Sąsiedzi łączą siły, rejestrują się poprzez stronę internetową, przygotowują projekt przebudowy danego terenu i przeprowadzają przy tym konsultacje w lokalnej społeczności. Jeżeli ich pomysł zyska uznanie naszych sędziów, mają szansę otrzymać od Fundacji Banku Ochrony Środowiska grant pieniężny wraz z nagrodą rzeczową w postaci ławki parkowej, o łącznej wartości do 1200 zł. Później samodzielnie odpowiadają za urządzenie nowego, zielonego zakątka. Cały proces komunikacji uczestników z organizatorem odbywa się drogą internetową. Nie ma potrzeby wysyłania żadnych materiałów pocztą ani uczestniczenia w spotkaniach z Fundacją. Udział w konkursie jest całkowicie darmowy.Więcej informacji o całym projekcie znajduje się na stronie: WWW.ZIELONALAWECZKA.PL

Pełna treść wiadomości na: strzelin.pl/Aktualnosci/Projekt-Zielona-Laweczka.html
UM Strzelin, Źródło artykułu: strzelin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
strzeliński

Powiat strzeliński - powiat z siedzibą w Strzelinie, w województwie dolnośląskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Strzelin, Wiązów, Borów, Kondratowice, Przeworno.

Dojazd zapewni autostrada A4, droga krajowa 39 i drogi wojewódzkie: 346, 378, 385, 395, 396, 401 oraz 403.

Gdy już się tu znajdziemy, zainteresujmy się Wzgórzami Strzelińskimi. Ich obszar to wspaniałe miejsce na rowerowe i piesze wycieczki. Wystartować można także w biegu na orientacje pośród tych wzniesień sięgających niespełna 400 m n.p.m. i będących fragmentem Przedgórza Sudeckiego. Wśród zabytków powiatu dominują wiejskie kościółki, dworki i pałace.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola