Belka
Poniedziałek, 22 Kwietnia 2019   imieniny: Kaja, Leon, Lukasz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przypominamy o obowiązku składania deklaracji

Data publikacji: 2017-07-06, Data modyfikacji: 2017-07-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Burmistrz Miasta Miasta i Gminy Strzelin przypomina wszystkim właścicielom  nieruchomości o obowiązku składania deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi: Deklaracja pierwsza: - w terminie 14 dni od dnia zamieszkania na terenie nieruchomości pierwszego mieszkańca, lub powstania  na nieruchomości odpadów komunalnych.   Zgodnie z art. 6m ust. 1 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, Dz. U. z 2016 r. poz. 250 z późn. zm. – dalej zwana „Ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciel nieruchomości jest obowiązany złożyć do Burmistrza deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie 14 dni od dnia zamieszkania na danej nieruchomości pierwszego mieszkańca lub powstania na danej nieruchomości odpadów komunalnych. Zgodnie z powołaną wyżej ustawą przez właścicieli nieruchomości rozumie się także współwłaścicieli, użytkowników wieczystych oraz jednostki organizacyjne i osoby posiadające nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu, a także inne podmioty władające nieruchomością. Stosownie do znowelizowanego ust. 3 art. 2 ustawy, jeżeli nieruchomość jest zabudowana budynkiem wielolokalowym, w którym ustanowiono odrębną własność lokalu, obowiązki właściciela nieruchomości wspólnej oraz właściciela lokalu obciążają wspólnotę mieszkaniową albo spółdzielnię mieszkaniową. Deklaracja korygująca i zmieniająca:   - w terminie 14 dni od nastąpienia zmiany danych będących podstawą naliczenia opłaty za gospodarowanie odpadami lub zmiany określonej w deklaracji ilości odpadów komunalnych powstających na danej nieruchomości. Stosownie do treści art. 6m ust. 2 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, w przypadku zmiany danych  będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi lub określonej w deklaracji ilości odpadów komunalnych powstających na danej nieruchomości, właściciel nieruchomości jest obowiązany złożyć nową deklarację w terminie 14 dni od dnia nastąpienia zmiany. Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi w zmienionej wysokości uiszcza się za miesiąc, w którym nastąpiła zmiana. Wszelkie zmiany związane ze zmianą danych (z przeprowadzką osób, narodzinami dzieci, zgonami osób oraz rodzajem i ilością pojemników itp.) mające wpływ na wysokość opłaty, należy zgłaszać w terminie 14 dni od dnia nastąpienia zmiany w Urzędzie Miasta i Gminy w Strzelinie, w pokoju 14.   Deklaracja online   Nowy wzór deklaracji

Pełna treść wiadomości na: strzelin.pl/Aktualnosci/Przypominamy-o-obowiazku-skladania-deklaracji.html
UM Strzelin, Źródło artykułu: strzelin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
strzeliński

Powiat strzeliński - powiat z siedzibą w Strzelinie, w województwie dolnośląskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Strzelin, Wiązów, Borów, Kondratowice, Przeworno.

Dojazd zapewni autostrada A4, droga krajowa 39 i drogi wojewódzkie: 346, 378, 385, 395, 396, 401 oraz 403.

Gdy już się tu znajdziemy, zainteresujmy się Wzgórzami Strzelińskimi. Ich obszar to wspaniałe miejsce na rowerowe i piesze wycieczki. Wystartować można także w biegu na orientacje pośród tych wzniesień sięgających niespełna 400 m n.p.m. i będących fragmentem Przedgórza Sudeckiego. Wśród zabytków powiatu dominują wiejskie kościółki, dworki i pałace.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola