Belka
Środa, 24 Kwietnia 2019   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rusza Strzeliński Budżet Obywatelski

Data publikacji: 2018-04-25, Data modyfikacji: 2018-04-27
A A AWydrukDrukuj  
 
350 tys. zł przeznaczy gmina Strzelin na realizację budżetu obywatelskiego w 2019 roku. Idea Strzelińskiego Budżetu Obywatelskiego jest prosta i przejrzysta. Chodzi o wzmocnienie aktywności obywatelskiej mieszkańców miasta i gminy Strzelin, którzy sami wskażą i wybiorą oczekiwane inwestycje i remonty. Zachęcamy do zgłaszania projektów oraz głosowania. 1. W ramach SBO będą realizowane gminne zadania inwestycyjne lub remontowe, zgłoszone przez mieszkańców gminy Strzelin lub działające na terenie gminy organizacje (w rozumieniu art. 3 ust. 2 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie). Każdy mieszkaniec oraz organizacja mogą złożyć w danej edycji SBO po jednym projekcie. 2. Projekt musi uzyskać poparcie co najmniej 30 mieszkańców gminy Strzelin. Każdy mieszkaniec gminy Strzelin może poprzeć dowolną liczbę zgłaszanych projektów. 3. Wszystkie projekty muszą mieć ogólnodostępny charakter i mogą być zlokalizowane wyłącznie na terenie należącym do gminy Strzelin. 4. Wnioskodawca projektu musi uzyskać potwierdzenie, że teren na którym ma być zlokalizowany projekt, jest we władaniu gminy Strzelin. 5. Wartość jednego projektu nie może przekroczyć kwoty 350 tysięcy złotych. 6. W głosowaniu można oddać głos tylko na jeden projekt. Szczegółowe zasady i tryb przeprowadzania konsultacji w sprawie Strzelińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok, harmonogram konsultacji społecznych, formularz zgłoszeniowy oraz wzór karty do głosowania są dostępne na stronie www.strzelin.pl w zakładce „Strzeliński Budżet Obywatelski” http://bip.gmstrzelin.finn.pl/bipkod/18234511    

Pełna treść wiadomości na: strzelin.pl/Aktualnosci/Rusza-Strzelinski-Budzet-Obywatelski.html
UM Strzelin, Źródło artykułu: strzelin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
strzeliński

Powiat strzeliński - powiat z siedzibą w Strzelinie, w województwie dolnośląskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Strzelin, Wiązów, Borów, Kondratowice, Przeworno.

Dojazd zapewni autostrada A4, droga krajowa 39 i drogi wojewódzkie: 346, 378, 385, 395, 396, 401 oraz 403.

Gdy już się tu znajdziemy, zainteresujmy się Wzgórzami Strzelińskimi. Ich obszar to wspaniałe miejsce na rowerowe i piesze wycieczki. Wystartować można także w biegu na orientacje pośród tych wzniesień sięgających niespełna 400 m n.p.m. i będących fragmentem Przedgórza Sudeckiego. Wśród zabytków powiatu dominują wiejskie kościółki, dworki i pałace.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola