Belka
Niedziela, 21 Kwietnia 2019   imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sprawdzają jak segregujemy

Data publikacji: 2018-04-20, Data modyfikacji: 2018-04-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Niedawno ruszyła kolejna edycja tzw. "Akcji buźka". Pracownicy strzelińskiego magistratu wraz z pracownikami firmy wywożącej odpady komunalne  z miasta i gminy Strzelin sprawdzają czy mieszkańcy prawidłowo segregują śmieci. Sprawdzane są te nieruchomości, których właściciele zadeklarowali selektywne zbieranie odpadów.  W ubiegłym tygodniu skontrolowano Górzec, Warkocz i Ulicę. Kontrole pokazały, że mieszkańcy, niestety nadal mają problemy z właściwą segregacją odpadów komunalnych. Na skontrolowanych pojemnikach naklejane są  kolorowe nalepki. Żółta ze smutną „buźką”, oznacza, że w pojemniku na odpady zmieszane znaleziono surowce, które podlegają zbiórce selektywnej. Jeżeli na pojemniku pojawi się  nalepka zielona, z uśmiechniętą „buźką”, to mamy  pewność, że właściciel posesji prawidłowo segreguje odpady. Głównym celem akcji  jest poprawa selektywnej zbiórki odpadów i edukacja mieszkańców. Smutne „Buźki” mają zasygnalizować problem i zachęcić właściciela nieruchomości do właściwej segregacji. Po zakończeniu akcji, odbędzie się rekontrola. W przypadku dwukrotnego stwierdzenia rażących zaniedbań, związanych z nieprawidłowym segregowaniem odpadów, na właściciela nieruchomości zostanie nałożona decyzją administracyjną wyższa opłata, zgodna ze stawkami obowiązującymi na terenie gminy Strzelin. Dla przypomnienia mieszkańcom zasad właściwej segregacji kolejny raz publikujemy ulotkę informacyjną.   Ulotka jest dostępna TUTAJ

Pełna treść wiadomości na: strzelin.pl/Aktualnosci/Sprawdzaja-jak-segregujemy.html
UM Strzelin, Źródło artykułu: strzelin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
strzeliński

Powiat strzeliński - powiat z siedzibą w Strzelinie, w województwie dolnośląskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Strzelin, Wiązów, Borów, Kondratowice, Przeworno.

Dojazd zapewni autostrada A4, droga krajowa 39 i drogi wojewódzkie: 346, 378, 385, 395, 396, 401 oraz 403.

Gdy już się tu znajdziemy, zainteresujmy się Wzgórzami Strzelińskimi. Ich obszar to wspaniałe miejsce na rowerowe i piesze wycieczki. Wystartować można także w biegu na orientacje pośród tych wzniesień sięgających niespełna 400 m n.p.m. i będących fragmentem Przedgórza Sudeckiego. Wśród zabytków powiatu dominują wiejskie kościółki, dworki i pałace.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola