Belka
Piątek, 16 Listopada 2018   imieniny: Maria, Edmund, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Uchwała antysmogowa

Data publikacji: 2018-07-17, Data modyfikacji: 2018-07-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Gmina Strzelin informuje, że zgodnie z §7 Uchwały Nr XLI/1407/17 Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z dnia 30 listopada 2017 roku, w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa dolnośląskiego, z wyłączeniem Gminy Wrocław i uzdrowisk, ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw, od dnia 1 lipca 2018 roku zakazane jest stosowanie: 1) mułów i flotokoncentratów węglowych oraz mieszanek produkowanych z ich wykorzystaniem, 2) węgla brunatnego oraz paliw stałych produkowanych z wykorzystaniem tego węgla, 3) węgla kamiennego w postaci sypkiej o uziarnieniu poniżej 3 mm, 4) biomasy stałej o wilgotności w stanie roboczym powyżej 20%.   Dla Dolnego Śląska (z wyłączeniem Wrocławia oraz uzdrowisk):   1)   od 1 lipca 2018 r. – nowo uruchamiane kotły, piece i kominki muszą spełniać wymagania emisyjne dla cząstek stałych (pyłu): nie więcej niż 40 mg/m3. Nie mogą również posiadać rusztu awaryjnego. 2)   od 1 stycznia 2024 r. – zakaz użytkowania instalacji pozaklasowych, niespełniających wymagań w zakresie minimalnych standardów emisyjnych pyłu wg normy PN-EN 303-5:2012. 3)   od 1 stycznia 2028 r. – zakaz użytkowania instalacji niespełniających wymagań emisyjności pyłu minimum dla klasy 5 (koniec możliwości użytkowania instalacji klasy 3 i 4). Wymagania dla ekoprojektu są ostrzejsze niż dla klasy 5, stąd urządzenia spełniające standardy ekoprojektu będą mogły być użytkowane bezterminowo.   Ograniczenia te obowiązywać będą także na terenie Gminy Strzelin, dlatego prosimy, by szczególną uwagę zwracać na to, jaki opał zakupią Państwo na najbliższy sezon grzewczy, a także pamiętać o ograniczeniu czasowym użytkowania obecnie posiadanych kotłów grzewczych. Uchwała i wszelkie zakazy z niej wynikające, związane są z szeroko rozprzestrzenioną kampanią ograniczania niskiej emisji i walki ze smogiem i jego skutkami.     Z treścią uchwały można zapoznać się TUTAJ

Pełna treść wiadomości na: strzelin.pl/Aktualnosci/Uchwala-antysmogowa.html
UM Strzelin, Źródło artykułu: strzelin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
strzeliński

Powiat strzeliński - powiat z siedzibą w Strzelinie, w województwie dolnośląskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Strzelin, Wiązów, Borów, Kondratowice, Przeworno.

Dojazd zapewni autostrada A4, droga krajowa 39 i drogi wojewódzkie: 346, 378, 385, 395, 396, 401 oraz 403.

Gdy już się tu znajdziemy, zainteresujmy się Wzgórzami Strzelińskimi. Ich obszar to wspaniałe miejsce na rowerowe i piesze wycieczki. Wystartować można także w biegu na orientacje pośród tych wzniesień sięgających niespełna 400 m n.p.m. i będących fragmentem Przedgórza Sudeckiego. Wśród zabytków powiatu dominują wiejskie kościółki, dworki i pałace.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola