Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zagrożenie suszą

Data publikacji: 2018-09-05, Data modyfikacji: 2018-09-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin uprzejmie informuje, że na terenie Gminy Strzelin  zgodnie  z komunikatem wydanym przez IUNG (Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach) ponownie ogłoszono zagrożenie wystąpienia suszy wśród takich upraw jak: - Ziemniak - Chmiel - Warzywa gruntowe - Krzewy owocowe - Rośliny strączkowe   W związku z powyższym informujemy, że do 12.09.2018r. jest możliwość składania wniosków suszowych do tut. UMiG, a następnie Komisja Gminna ds. szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, na obszarach dotkniętych zjawiskiem atmosferycznym –suszą, rozpocznie szacowanie szkód, o czym poinformuje telefonicznie rolników, którzy złożyli ww. wnioski. Prosimy o pilne składanie wniosków suszowych. Odpowiednie wzory wniosków wraz  z załącznikami dostępne są w Urzędzie Miasta i Gminy Strzelin – biuro Obsługi Interesanta- parter p.20, jak również na stronie internetowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu (link: https://www.duw.pl/pl/urzad/wydzialy/wydzial-nieruchomosci-r/oddzial-rolnictwa-i-sro/139,Oddzial-Rolnictwa-i-Srodowiska.html).

Pełna treść wiadomości na: strzelin.pl/Aktualnosci/Zagrozenie-susza.html
UM Strzelin, Źródło artykułu: strzelin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
strzeliński

Powiat strzeliński - powiat z siedzibą w Strzelinie, w województwie dolnośląskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Strzelin, Wiązów, Borów, Kondratowice, Przeworno.

Dojazd zapewni autostrada A4, droga krajowa 39 i drogi wojewódzkie: 346, 378, 385, 395, 396, 401 oraz 403.

Gdy już się tu znajdziemy, zainteresujmy się Wzgórzami Strzelińskimi. Ich obszar to wspaniałe miejsce na rowerowe i piesze wycieczki. Wystartować można także w biegu na orientacje pośród tych wzniesień sięgających niespełna 400 m n.p.m. i będących fragmentem Przedgórza Sudeckiego. Wśród zabytków powiatu dominują wiejskie kościółki, dworki i pałace.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola