Belka
Środa, 24 Kwietnia 2019   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zbiórka wielkogabarytów 2017

Data publikacji: 2017-10-24, Data modyfikacji: 2017-10-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Trwa zbiórka odpadów wielkogabarytowych, a akcja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Już pierwsze dni zbiórki pokazały, że wprowadzenie możliwości wystawienia odpadów wielkogabarytowych bezpośrednio przy posesjach, sprawiło, iż zbędnych mebli, opon samochodowych urządzeń AGD itp. pozbywa się znacznie więcej osób, niż w roku ubiegłym. Większa ilość wystawionych odpadów sprawiła, że odpowiedzialne za objazdową zbiórkę konsorcjum firm, niestety, nie zdołało ich odebrać zgodnie z zaproponowanym gminie Strzelin harmonogramem. W niektórych sołectwach doszło do opóźnień w odbiorze odpadów wielkogabarytowych, ale zapewniamy, że wszystkie wystawione odpady wielkogabarytowe są i nadal będą sukcesywnie odbierane. Absolutnie nie trzeba usuwać wystawionych odpadów, jeśli te nie zostaną one odebrane w terminie wynikającym z harmonogramu. Przypominamy również, że meble, opony oraz zużyty sprzęt RTV i AGD są odbierane przez różne pojazdy i dlatego nie należy się niepokoić, jeśli w danym dniu zostaną zabrane np. tylko meble. W takiej sytuacji inne wystawione odpady zostaną na pewno odebrane w najbliższym możliwym terminie. Konsorcjum firm realizujące zbiórkę zapewniło gminę Strzelin, że dołoży wszelkich starań, aby nadrobić powstałe zaległości, a my ze swojej strony przepraszamy za powstałe niedogodności i zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej możliwości pozbycia się odpadów wielkogabarytowych. Przypominamy też, że tego typu odpady nieodpłatnie przyjmuje od mieszkańców miasta i gminy Strzelin również Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który działa przy ul. Glinianej 4 w Strzelinie. Godziny otwarcia PSZOK: wtorek - 9.00 - 14.00, czwartek i sobota od 12.00 do 17.00.

Pełna treść wiadomości na: strzelin.pl/Aktualnosci/3258-Zbiorka-wielkogabarytow-2017.html
UM Strzelin, Źródło artykułu: strzelin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
strzeliński

Powiat strzeliński - powiat z siedzibą w Strzelinie, w województwie dolnośląskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Strzelin, Wiązów, Borów, Kondratowice, Przeworno.

Dojazd zapewni autostrada A4, droga krajowa 39 i drogi wojewódzkie: 346, 378, 385, 395, 396, 401 oraz 403.

Gdy już się tu znajdziemy, zainteresujmy się Wzgórzami Strzelińskimi. Ich obszar to wspaniałe miejsce na rowerowe i piesze wycieczki. Wystartować można także w biegu na orientacje pośród tych wzniesień sięgających niespełna 400 m n.p.m. i będących fragmentem Przedgórza Sudeckiego. Wśród zabytków powiatu dominują wiejskie kościółki, dworki i pałace.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola