Belka
Wtorek, 23 Kwietnia 2019   imieniny: Jerzy, Wojciech
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zmiany w segregacji odpadów

Data publikacji: 2017-07-06, Data modyfikacji: 2017-07-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin informuje, że od dnia 01 lipca 2017 r. weszły w życie nowe ujednolicone dla całego kraju, zasady segregacji odpadów komunalnych, które zostały wprowadzone Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów. Do mieszkańców Miasta i Gminy Strzelin segregujących odpady komunalne trafią niebawem nieodpłatne brązowe worki lub pojemniki na odpady biodegradowalne. Nowe przepisy wprowadzają we wszystkich gminach jednakowy model selektywnego zbierania odpadów „u źródła”. Po nowelizacji, segregacja odpadów będzie odbywała się z podziałem na cztery frakcje: odpady z papieru, odpady ze szkła, odpady z tworzyw sztucznych (plastiki), w tym metali oraz odpady ulegające biodegradacji.   Do brązowego worka lub pojemnika na odpady biodegradowalne wrzucamy: 1)      resztki żywności (bez mięsa), 2)      obierki z owoców i warzyw, 3)      przeterminowane owoce i warzywa, 4)      skorupki jaj, 5)      fusy po kawie i herbacie, 6)      trawę, 7)      liście, 8)      rozdrobnione gałęzie, 9)      pozostałości roślinne, 10)  kwiaty, 11)  resztki kwiatów ciętych i doniczkowych. Do brązowego worka lub pojemnika na odpady biodegradowalne nie wrzucamy: 1)      mięsa, 2)      ziemi i kamieni, 3)      popiołu. Do czasu otrzymania brązowych worków lub pojemników na odpady biodegradowalne mieszkańcy segregują odpady na wcześniejszych zasadach.   Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin jednocześnie przypomina, że na terenie Gminy Strzelin funkcjonuje Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (tzw. PSZOK), w którym mieszkańcy Miasta i Gminy Strzelin mogą bezpłatnie zostawić wytwarzane przez gospodarstwa domowe, selektywnie zebrane odpady komunalne takie jak: opakowania z papieru i tektury, tworzyw sztucznych, drewna, metalu oraz opakowania wielomateriałowe i opakowania szklane; odpady zielone z pielęgnacji zieleńców i ogródków przydomowych (gałęzie, liście, skoszona trawa); zużyte opony od samochodów osobowych; kompletny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; drewno, tworzywa sztuczne, szkło, papier i metale; niebezpieczne: opakowania po smarach, olejach, rozpuszczalnikach, chemikaliach; odpady wielkogabarytowe; niewielkie ilości czystego gruzu. Adres PSZOK: ul. Gliniana 4 w Strzelinie. Godziny otwarcia PSZOK: wtorek w godzinach od 9:00 do 14.00, czwartek i sobota w godzinach od 12.00 do 17.00. Osoba do kontaktu: Pani Mirosława Cebula. Telefon kontaktowy: 604416326.    

Pełna treść wiadomości na: strzelin.pl/Aktualnosci/Zmiany-w-segregacji-odpadow.html
UM Strzelin, Źródło artykułu: strzelin.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
strzeliński

Powiat strzeliński - powiat z siedzibą w Strzelinie, w województwie dolnośląskim. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Strzelin, Wiązów, Borów, Kondratowice, Przeworno.

Dojazd zapewni autostrada A4, droga krajowa 39 i drogi wojewódzkie: 346, 378, 385, 395, 396, 401 oraz 403.

Gdy już się tu znajdziemy, zainteresujmy się Wzgórzami Strzelińskimi. Ich obszar to wspaniałe miejsce na rowerowe i piesze wycieczki. Wystartować można także w biegu na orientacje pośród tych wzniesień sięgających niespełna 400 m n.p.m. i będących fragmentem Przedgórza Sudeckiego. Wśród zabytków powiatu dominują wiejskie kościółki, dworki i pałace.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola